Akuma Comfort

baterie Akuma Comfort

Olověné startovací akumulátory AKUMA - comfort jsou určeny ke spouštění spalovacích motorů a k napájení palubních sítí motorových vozidel vyšší užítné třídy. Akumulátory AKUMA - comfort mají:

Hybridní konstrukci

Při výrobě negativní elektrody je použita slitina olovo-vápník (PbCa), která v kombinaci s nízkoantimonovou slitinou pozitivní elektrody zajištuje minimální samovybíjení akumulátoru, stabilní nabíjecí charakteristiku, minimální spotřebu destilované vody při provozu. V laboratorních a provozních podmínkách je tato spotřeba výrazně pod 2 g/Ah skutečné kapacity zkoušeno dle metodiky normy ČSN EN 60095-1, což v podstatě z tohoto akumulátoru činí akumulátor v bezúdržbovém provedení s max. prodlouženým intervalem případného dolévání destilované vody - max. 1x za rok, a to v závislosti na správně seřízené dobíjecí soustavě na vozidle a náročnosti provozu.

Kapsovou separaci

Pro oddělení pozitivně a negativně nabité elektrody je použit tzv. kapsový separátor z vysokomolekulárního PE, který je nejen vysoce odolný proti dlouhodobému působení elektrolytu, ale má zároveň i minimální elektrický odpor. Svou funkci kapsy plní dokonale - zabraňuje vzniku mezielektrodových zkratů, čímž je dále prodloužena životnost akumulátoru.

Centrální odplynování

ochranu proti zpětněmu zášlehu do baterie a nevytékavosti kapalného elektrolytu. Centrální odvod plynů z jednotlivých článků baterie zajištuje víko EURO Kamina. Hermeticky utěsněné zátky a centrální odplynovací kanál odvádějí plyny k bočnímu vývodu, který je opatřen protizážehovou zátkou. Protizážehová zátka umožňuje odvod plynů mimo prostor vozidla a protože obsahuje keramickou mikroporézní vložku, která zabraňuje iniciaci exploze baterie vznícením odváděných plynů. Celý systém zajištuje nevytékavost elektrolytu i v extrémních podmínkách a v jakékoliv poloze.

Snadnou manipulaci

Akumulátory jsou na víku opatřeny integrovanými, případně odnimatelnými plastovými držadly pro usnadnění manipulace s akumulátorem.

Akumulátory AKUMA - comfort zaručují:

  • maximální provozní teplotu od -40 °C do +65 °C pří plně nabitém stavu
  • maximální tepelnou odolnost plastových dílů 80 °C
  • při dobíjení akumulátor není nutné odzátkovat
  • zvýšenou odolnost vůči přebíjení
  • vysokou měrnou energii a výkon vztažený na hmotnost a objem
  • vysokou startovací schopnost
  • vysokou spolehlivost

Ceník baterií Akuma