EXIDE GEL

Bezúdržbový akumulátor - systém uzavřené baterie

EXIDE GEL je absolutně bezúdržbovou baterií. To však neznamená, že po dobu její celé doby životnosti není nutné zkontrolovat stav a míru jejího dobíjení. Určitě však není nutné dolévat destilovanou vodu do elektrolytu a kontrolovat jeho hustotu jako u konvenčních baterií. Klasické akumulátory odvádějí vzniklé plyny při práci baterie do jejího okolí, EXIDE GEL má díky své konstrukci schopnost opětovně je absorbovat do elektrolytu a nezatěžovat tak životní prostředí exhalacemi. Pokud je tato baterie hermeticky uzavřená, elektrolyt je obsažený v podobě gelu, tak se z elektrolytu neodpařuje voda ani výpary kyseliny sírové.

Výjimečný výkon, maximální spolehlivost

Akumulátor Exide GEL poskytuje maximální startovací výkon i v absolutně extrémních podmínkách. Klasický akumulátor potřebuje čas na opětovné poskytnutí dostatečného proudu pro nastartování motoru vozidla a tato jeho schopnost se s počtem opakování prudce snižuje, EXIDE GEL si s rostoucím počtem startovacích cyklů udržuje svoji vysokou schopnost nastartovat motor i za nejtužších mrazů. Konstrukce olověnokyselinové baterie technologie VRLA, kde elektrolyt je ve formě gelu, a konstrukce desek, snížily jeho samovolné vybíjení, což dovoluje skladovat baterii enormně dlouhou dobu. EXIDE GEL i po době šesti měsíčního nepoužívání stále vykazuje víc jak 80% svojí nominální kapacity. Dokonce po dvou letech poskytuje ještě víc jak 60% kapacity!

Různorodé využití

Od klasických startovacích aplikací pro osobní, nákladní a speciální vozidla, přes využití jejích výborných vlastností pro účely rekreace a vodních sportů, až po průmyslové využití ve vibračních strojích, vysokozdvižných a pojízdných vozíkách. Nezanedbatelný ekologický význam má tato baterie i jako zásobník energie pro solární články, dobíjené ze slunce - zdroje obnovitelné energie.

Argumenty

  • Optimální verze zdroje energie
  • Cyklická spolehlivost a dlouhá životnost
  • Konstantní startovací výkon pro startování motoru za studena
  • Robustní konstrukce
  • Bez prosakování, umožňující úhel náklonu 180 stupňů
  • Minimální samovybíjení
  • Čistá a neznečisťující životní prostředí
  • Možná velmi dlouhá doba skladování
  • Aplikace od autobusů pro městskou dopravu až po motorové čluny