EXIDE MAXXIMA

Orbitální technologie

Desky jsou stočené ve svitcích s velmi velkou vnitřní plochou. Akumulátor bez tekutého elektrolytu. Speciální technologie odlévání mřížky, technologie celoplošného povlaku litinou, nový separátor ze skelného rouna.

Nová koncepce

Vysokoproudový akumulátor zaručující vysokou startovací sílu a zároveň odolnost vůči působení vnějších vlivů. Je určený do vozidel používaných v stavebnictví a zemědělství jako jsou kombajny, traktory a stavební stroje. Výborně se osvědčil i v osobních automobilech. Použití technologie válcových článků a s tím spojená maximalizace aktivního povrchu akumulátoru umožnilo zvětšit základní hodnotu elektrického náboje. Start vozidla i za extrémních podmínek není žádný problém.

Příjem náboje a kapacita

Konstrukce vycházející z článku ve tvaru spirály ze silně a rovnoměrně navinutých tenkých mřížek umožňuje rychlý příjem náboje s vyšší hodnotou, než je u standardních modelů akumulátorů s kapacitou nad 100 Ah. Maxxima DC (Deep Cycle -modré víko) je optimalizována pro potřeby hlubokého vybití a opětovného nabití na 100%, co z ní dělá univerzální zdroj el. energie.

Různorodé využití

Jako startovací baterie je Maxxima přednostně určena pro stavební stroje a vibrační válce, kombajny, traktory, motorové vysokozdvižní vozíky, vozy odtahové, záchranné a protipožární služby, do terénních a „off road“ vozů. Maxxima DC (Deep Cycle – modré víko) je extrémně vhodná jako malá trakce, resp. staniční baterie, se schopností dočasně napájet různé přídavní zařízení (hydraulické a jiné) a především je vhodná pro vozy s masivními video a audio aplikacemi.