EXIDE PREMIUM

Exide uvádí na trh novou generaci baterií Exide Premium Carbon Boost.

Díky patentované technologii uhlíkových aditiv na deskách se záporným nábojem od Exide, se nová autobaterie Premium Carbon Boost dobíjí až 1,5 krát rychleji. Tato technologie, která byla objevena během vývoje autobaterií AGM a EFB, přispívá k lepší akceptaci nabíjení a výraznému snížení času potřebného pro dobíjení. Autobaterie Premium Carbon Boost je navržena tak, aby dokázala odolávat extrémním teplotám, zvládala energeticky náročné elektrické příslušenství a intenzivní městský provoz.

Efekt technologie Carbon Boost

Při vybíjení je záporná deska postupně pokrývána nevodivými částečkami sulfátu, které ji izolují od elektrolytu. K dobití autobaterie a rozpuštění sulfátu je zapotřebí velké množství energie, díky čemuž je dobíjení méně efektivní. Oproti tomu uhlíková aditiva s velkým povrchem zajišťují prvotřídní vodivost, což rozpouští nahromaděný sulfát mnohem rychleji.

Premium Carbon Boost má 1,5x rychlejší schopnost akceptovat nabíjení a dobíjení než standardní autobaterie. Vzhledem k tomu, že selhávání autobaterie zaujímá první místo mezi poruchami osobních vozidel, je rychlé dobíjení obzvláště důležité, protože výrazně snižuje pravděpodobnost selhání tím, že pomáhá udržovat autobaterii správně nabitou po delší dobu.

Zesílená 3D kosočtverečná mřížka zajišťuje pevné uchycení aktivní hmoty a tím dochází ke zlepšení elektrického výkonu a prodloužení životnosti.

 

Exide Premium přináší vysoce koncentrovanou energii, velkou kapacitu a vysoký startovací výkon v jednom. Obrovské výhody moderního výrobního procesu a vynikající kvalita materiálů, umožnily vyvinout baterii, která:

Má prodlouženou životnost v porovnání se standardními bateriemi díky:

lepší schopnosti opětovného nabití a spotřeby elektrického náboje, jež je zajištěna přilnavější pastou na kovových mřížkách elektrod

zvětšené rezervní kapacitě umožněné silnějšími deskami

větší odolnosti vůči vnitřní korozi získané výrobou mřížek střihem v tahu za studena (EXMET) a využitím zdokonalených materiálových přísad

Zaručuje vysoký startovací výkon, spolehlivost za všech klimatických podmínek a vysoký počet bezstarostných nastartování motoru.

VHODNÉ PRO:

  • Výkonné naftové a benzínové motory
  • Mimořádnou elektrovýbavu a doplňky vozidel (originální z výroby nebo dodatečně nainstalované)
  • Provoz za extrémního tepla nebo zimy
  • Každodenní jízda nebo jízda v městském provozu